سنگ مصنوعی چیست؟

سنگ مصنوعی

فهرست مطالب

پیشرفت صنعت در ساختمان سازی و شهرسازی از یک سو و سلایق و علایق مختلف به شرح آن از سوی دیگر باعث شده است که نیازهای بشر به سمت سنگ ها و با طرح های متفاوت تری و بیشتر به دنبال سنگهای با مدل های مختلف برود.

قیمت و کیفیت آن هم بسیار مهم است زیرا با رشد سریع جمعیت جهان و تفاوت در سلیقه افراد و سنگ ‌های طبیعی دیگر نمی‌تواند پاسخگوی اساسی نیازهای انسان با سلایق مختلف باشند.

بنابراین فشار بازار باعث می شود که هنر جایگزین مصالح طبیعی شود راه حل جدید در حقیقت آمیخته شدن گرایش های مختلف از علم معماری فیزیک شیمی عمران و غیره است که به عنوان سنگ های مصنوعی شناخته می گردند.

در سنگ مصنوعی با ترکیب مواد و عناصر مختلف امکان به وجود آمدن مصنوعی شناخته شده در سنگ های مصنوعی با طرح های ترکیب مواد و عناصر مختلف امکان ساخت سنگ های زیبا و یکدست و بدون تغییر رنگ و در طرح های مختلف فقط با افزودن رنگ آن ها مختلف طرح های متفاوت و با استفاده از رنگدانه ها و همچنین استفاده از رزین های سمند پلاس میتوان استفاده کرد.

در این نوع از سنگ ها امکان استفاده از سایر اجزای صنعتی دیگر مثل دانه های فسیلی قطعات فلزی قطعات دانه های فسیلی قطعاتی از سنگ های قیمتی به عنوان بخش از ساختار سنگ وجود دارد که در نهایت علاوه بر اینکه ویژگی های فیزیکی سنگ را پیش بهتر می کند باعث زیبا تر و منحصر به فرد شدن طرح ها و مدل های سنگهای مصنوعی هم می شود.

سنگهای مصنوعی ترکیب از سنگ های طبیعی و مواد افزودنی هستند که مواد اولیه سنگ های مصنوعی مثل ترکیبات نظیر سیمان و افزودنی های پلیمری در کاهش وزن و نصب سریع تر آنها خواهد شد.

ساخت این ایده ساخت سنگ های مصنوعی به واسطه افزایش زیبایی و تنوع طرح و رنگ در دماهای داخلی و نمای بیرونی ساختمان و سنگ فرش و همچنین کفپوش و محوطه‌های سازه های بیرونی به وجود آمد.

تولید سنگ مصنوعی پاسخ بسیار مناسبی به نیاز به سلیقه های مختلف در طرح های متنوع و همچنین تزئین های بهینه تر بوده است یکی از ویژگی های مهمی که در سنگهای مصنوعی وجود دارد قیمت یک متر ضخامت آنها و وزن می باشد.

که نسبت به سنگ های طبیعی کمتر هستند از آنچه که سنگ های مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ های طبیعی با اضافه شدن برخی از مواد دیگر ساخته شد.

دارای قیمت کمتری نسبت به سنگ های طبیعی هستند همچنین برای سنگ‌های مصنوعی دیگر نیازی به فرآیند نخواهند داشت و در کنار آن می توان از طرح ها و رنگ های مختلف با توجه به سلیقه ی افراد استفاده کرد.

با توجه به آن سنگ های مصنوعی از فرآیند تولید آنها متفاوت است دیگر در تولید سنگ های مخصوص کمتر است که با توجه به مقاومت ساختاری به کار رفته شده در آنها می‌توان از آنهاواکر سیم های خاص با مقاومت ساختاری متفاوت بهره مند شد.

مواد به کار رفته شده در آنها قابلیت تحمل گرمای بالایی دارند که این ویژگی باعث می‌شود از آن در ساخت فضای خارجی و شانه استفاده شود همچنین به دلیل به کار بردن سیمان در آن همانند دیگر محصولات سیمانی عمر مفید خیلی زیادی دارد.

تفاوت سنگ های مصنوعی با سنگ های طبیعی

سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی

از لحاظ قیمت و کیفیت این محصول به دلیل نحوه تولید و انتقال آنها به بازار به علت ویژگی های خاصی که دارند از جمله سبک بودن و ضخامت کمتر آن ها دارای قیمت به مراتب کم تری نسبت به سنگ های طبیعی هستند.

از سوی دیگر با انتخاب عناصر افزودنی متفاوت می توان مقاومت ساختاری آن ها را تا حد بسیار زیادی بالابر در رابطه با تاریخچه تولید سنگهای مصنوعی به تولید اولین نمونه‌های موزاییک می توان اشاره کرد؛ که در ۲۰۰۰ سال قبل در روم باستان آغاز شد و بعد از آن نیز در یونان هستند.

سنگ های مصنوعی با استفاده از قطعات مربع ساخته شد یونانیان این تولیدات را به عنوان سنگ فرش استفاده می کردند و به تصاویری از حیوانات و طرح های هندسی و انسان ها بر روی آن ها راضی نبودند تولید این محصول تحت عنوان تولیدات تجاری سنگ مصنوعی و به شکلی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از سال ۱۹۶۰ آغاز شد که در کشور ایتالیا آن بود در مواد اولیه سنگین مفهومی است آگر سیمان و رس استفاده می‌کنند در برخی از مواقع سنگ های ضایعاتی خاک های سبک و هم وجود دارد برای بهره گیری از رنگ های مختلف و زیبایی سنگ ها از رنگدانه های مختلفی از جمله اکسید های آهن آیا آهن می شود به دلیل برخی ویژگی‌های خاصی که مصالح سنگی نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد.

این محصول عظیم بازی که از پرکاربرد ترین مصالح بوده است که انسان ها از آنها استفاده می کردند در واقع می توان گفت که طی تاریخ تمدن بشری سنگ جز مهم ترین و موثرترین مصالح برای استفاده در سازه ها بوده است.

اما می‌تواند فناوری تولید سنگ مصنوعی به شکل امروزی آن سال ۱۹۶۰ در ایتالیا آغاز شد و کارخانه های سنگ مصنوعی با سرعت تولیدات خود را در کشور آغاز کرد و تولیداتشان را صادر کرده اند.

امروز مصالح سنگی با اشکال مختلف و به طور وسیع در فعالیت های مختلف عمرانی بسیار نقش دارند به عنوان مثال سنگ های صاف ساختمانی از جمله سنگ هایی هستند.

که با توجه به ویژگی های مطلوب زیادی دارند کاربرد بسیار گسترده ای در نمای ساختمان و معماری های شهری پیدا کرده اند.

ویژگی های سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی ساختمان

سنگ مصنوعی ساختمان

وزن بسیار سبک دارند و طرح های  طبیعی دارد وزن سنگ های مصنوعی در حدود ۱۵ کیلومتر در هر متر مربع می باشد که این بسیار سبک است طرح‌های بسیار جذابی دارد.

ظاهر و طرح هایی که برای ساخت تا محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به کارگیری اجزای دانه های غیر معمول سرعت های فسیلی قطعات فلزات و مورد نظر که بتواند در ترکیب مخصوص سنگ های مصنوعی تاثیرگذار باشد جز مزایای می باشد که زیبایی منحصر به فرد این سنگ‌ها را افزایش می‌دهد.

و رنگ های متنوع به گونه‌ای که علاوه بر رنگدانه های مختلفی که برای رنگ کردن به کار گرفته می‌شود هر رنگ دیگری هم می‌تواند بر روی سنگ تاثیر بگذارد ثبات رنگ در طراحی قطعات از سنگ های اسلب و تایل ها از خصوصیات سنگ های مصنوعی هستند.

ضخامت سنگ های مصنوعی در مقایسه با مقاومت آنها بسیار پایین تر است این نوع سنگ ها با وجود حفظ سایر ویژگی هایی که دارد دارای عمر مفید هستند تکنولوژی تولید این محصولات با ترکیب سیمان های کیفیت بالا و عمر مفید آنها چیزی حدود ۳۰ سال به مانند شده است.

ضمانت شده بر اساس آزمایش های صورت گرفته از نظر مقاومت سنگ های مصنوعی در برابر فشار یخ‌زدگی خراش و انعطاف پذیری می توان بیان کرد.

که نسبت به سنگ های طبیعی از وضعیت بهتری برخوردار هستند امکان سفارش طرح دلخواه وجود دارد در موارد خاص و در صورت نیاز مشتری محصول نهایی طبق پیشنهادی طراحی و تولید شود.

تکنولوژی ساخت سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی نما

سنگ مصنوعی نما

موادی که برای تولید سنگ های مصنوعی به کار گرفته می شوند به گونه ای می باشد که محصول نهایی برای استفاده در کارهای خارجی و داخلی ساختمان ها در نماهای ایده آل و چه در کم قابل استفاده هستند.

بنابراین ترکیبی پرس به کار گرفته شده مواد طبیعی سنگ را به گونه ای در کنار هم قرار می دهد که همانند سنگ مرمر، گرانی سنگهای سیلیسی با هم ترکیب می شوند و از آن شبیه به برگ های طبیعی پیدا می‌کند و ۷۵ درصد کیفیت خواص سنگ طبیعی را دارا هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا شماره تلفن خود را بگذارید تا کارشاناسان ما با شما تماس بگیرند

24/7

02691002879

Shop
Wishlist
0 items Cart
My account