نمای ساختمان

نمای ساختمان چیست

فهرست مطالب

نمای ساختمان را در صنعت ساختمان سازی به قسمت بیرونی یک ساختمان نمای آن ساختمان می گویند، نمای ساختمان یک قطعه جدایی ناپذیر برای طراحی کلی یک ساختمان محسوب می شود.

طراحان با به وجود آوردن نمای ساختمان، در واقع شخصیت یک ساختمان را رقم می زنند نماها می توانند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند و این واقعاً فرصتی برای معمار است که استعداد خود را با جان بخشیدن به یک ساختمان به نمایش بگذارد.

اگرچه نما اغلب با ساختمان‌های قدیمی‌تر و ساختمان‌های معتبر مرتبط است، اما هر ساختمانی می‌تواند نمای قابل تشخیصی ایجاد کند.

در هنگام طراحی ساختمان، یکی از مهمترین قسمت های ساختمان، نمای آن می باشد، زیرا نما، چارچوب سایر اجزای ساختمان را تعیین می کند.

شرکت بهینا نما با انتشار این مقاله، در این تلاش است که ارزش نمای ساختمان و طراحی خارجی آن را برای شما باز گو نماید.

یک طراحی نمای ساده و در عین حال زیبا می تواند به طور ناگهانی شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد.

این قدرت طراحی عالی است و این چیزی است که شرکت بهینا نما به طور خستگی ناپذیر روی ایجاد آن کار می کنند.

کلمه نما در اصل از کلمه ایتالیایی facciata گرفته شده است و به عنوان بیرون یا تمام وجوه خارجی یک ساختمان تعریف می شود.

این اصطلاح اغلب برای اشاره به نمای اصلی یا جلوی یک خانه استفاده می شود.

علاوه بر سقف، یکی از مهمترین عناصر ساختمان، نمای ساختمان می باشد.

زیرا به عنوان مانع اولیه در برابر عوامل جوی خارجی که می تواند به سلامت سازه آسیب برساند مانند باران، برف، باد، یخبندان، آفتاب و غیره عمل می کند.

به همین دلیل، انتخاب یک نمای ساختمانی که از این خطرات محافظت می کند و در عین حال به دستیابی به مصرف انرژی کمتر، کاهش هزینه های نگهداری و بهبود آسایش ساکنان کمک می کند، بسیار مهم است.

وقتی به یک ساختمان نگاه می کنید، اولین چیزی که شما را به خود جلب می کند ظاهر آن است، نما، پوسته هر ساختمانی است و در زیبایی و جذابیت آن نقش بسزایی دارد.

در هنگام طراحی نما، معماران و سازندگان با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات ساختمان، سلیقه افراد و بودجه خود، نوع مصالح را انتخاب می کنند.

نمای بیرونی یک لایه محافظ برای ساختمان است که نه تنها از آن در برابر عوامل مختلف محافظت می کند، بلکه نقش بسیار مهمی در زیبایی آن دارد.

نما و طراحی ساختمان نمای ساختمان مسکونی منظر شهری را شکل می دهد، بنابراین طراحی نماهای مختلف باید با یکدیگر هماهنگ باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید هماهنگی درب ورودی ساختمان با نمای ساختمان است.

تماس با مجموعه بهینا نما

یکی از بهترین تولبد کننده های نمای ساختمان در ایران و خاورمیانه و سالها تجربه در این زمینه

نمای ساختمان چیست؟

نمای نئوکلاسیک

نمای کلاسیک

نئوکلاسیک به عنوان یک پوسته بسیار زیبا برای ساختمان های نوین امروزی کشیده شده است. قدمت این نوع نسبت به نیمه دوم قرن هجدهم میلادی بر می گردد.

این نسخه الهام گرفته از ترکیب روم باستان و یونان می باشد نمای نئوکلاسیک دارای ویژگی های خاص خود است.

که در ادامه به آن می پردازیم در ابتدا بهتر است بدانید که معنای نئوکلاسیک یعنی سبک جدید و الهام گرفته از نمای ساختمان های کلاسیک که بسیار شباهت به کاخ های زمان یونان دارد.

در واقع این نوع سبک یک گرایش نوین به سبک های کلاسیک و زنده نگه داشتن زندگی معاصر بوده است.

این نما در مقایسه با نمای تمام کلاسیک بسیار ساده تر است در واقع کلاسیک نماد فرم های ویژه دوره کلاسیک می باشد اما در قسمت تزئینات و جزئیات در این سبک کمتر استفاده شده است.

بهتر است بدانید که نئوکلاسیک در واکنش به باروک در قرن هجدهم خلق شد این نوع برای بار اول در ایران توسط ناصرالدین شاه مورد استقبال قرار گرفت.

در حقیقت ناصرالدین شاه در قرن نوزدهم به دلیل سفرهای مکرر به اروپا با این نما آشنا شد و آن را وارد ایران نمود این سبک در دوره ظهور با استفاده از سنگ های مرمر مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفت و به سبک های کلاسیک امروزی نزدیک است.

نمای نمونه کلاسیک

نمای نئوکلاسیک

تماس با مجموعه بهینا نما

یکی از بهترین تولبد کننده های نمای ساختمان در ایران و خاورمیانه و سالها تجربه در این زمینه

بهتر است با ویژگی‌های نمای نوکلاسیک بیشتر آشنا شوید تا بتوانید آن را کاملاً بشناسید این نما به جهت برآورده کردن نما های معاصر و مدرن امروزه استفاده می‌شود.

در نماهای نئوکلاسیک برجسته کاری و قاب کاری بسیار مطرح است به عبارتی در این نوع طراحی از حاشیه های زینتی و برجسته و درون حاشیه های زینتی قاب های خاصی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که قرار گرفتن این برجسته کاری و المان ها در داخل حاشیه های نمای فوق العاده زیبایی را به وجود می آورد.

یکی دیگر از ویژگی‌های این سبک این است که المان های آن به صورت مستقل و جداگانه با طرح ها و المان های دیگر هیچ گونه ادغامی نمی شود، به طوری که می‌توان گفت هر یک از این برجستگی ها به صورت جداگانه تکمیل می شوند.

یکی دیگر ویژگی‌های قابل توجه سبک نئوکلاسیک این است که در آن هیچ گونه برج بلند و گنبد شکلی استفاده نمی شود و می توان گفت هیچگونه جایی این نوع سبک را ندارند در این سبک به راحتی می توان نشانه هایی چون سقف های مسطح و افقی را مشاهده کرد.

از ویژگی های مهم و ایده آل سبک نئوکلاسیک این است که دارای سبک های همچون معبد است.

در نمای نئوکلاسیک معماران و طراحان با اضافه کردن تزیینات و جزئیات به طور قابل توجه جلوگیری می کند.

در واقع در این نوع سبک نما بسیار ساده طراحی شده است و دلیل محبوبیت این نوع سنگ سادگی آن است همچنین در این نوع طراحی نمای ساختمان ها بسیار طبیعی و زیبا است.

 قابل ذکر است که محیط های داخلی ساختمان هایی که این نما را دارند بیشتر همانند ستون و ردیف است یعنی از ستون ها موازی و قرینه استفاده شده است.

در داخل حیاط و یا باغ های آن شکل ها و الگوهای هندسی منظم به کار گرفته شده است این سبک در نوع کلاسیک بسیار رایج می باشد.

در این نوع سبک برای اینکه همه چیز به زیبایی هرچه تمام تر نشان داده شود نظم و ترتیب در آن به کار گرفته می‌شود و قرار گرفتن درب ها و پنجره ها در این نما به گونه‌ای است که کاملاً با یکدیگر سازگاری و همخوانی دارند.

این هم خوانی باعث می‌شود فضای بی نظیر و زیبا در نمای ساختمان ایجاد شود از دیگر ویژگی‌های این نما منظم بودن ظاهر آن ها است وجود سر در های شیک و بزرگ از نشانه های دیگر سبک نوکلاسیک به حساب می‌آید.

در نمای نئوکلاسیک معمولاً از ستون های مستقل و بلند استفاده می‌شود که دارای ارتفاع برابری هستند.

در سبک نئوکلاسیک از مصالح ساختمانی سنتی مثل چوب سنگ و آجر استفاده می شود بهتر است بدانید یکی از ویژگی‌های خاص سبک نئوکلاسیک تقارن است که ثبات سکون و آرامش را به بیننده القا می‌کند.

در بیشتر موارد برای خلق به فضای بی نظیر و زیبا از رنگ های روشن در آن استفاده می شود ابعاد بزرگ ساختمان ها خط های زیبا و مرتب داشتن نقاط کانونی و جزئیاتی به سبک یونان از دیگر ویژگی‌های خاص این نوع نما به حساب میاید.

انواع نمای ساختمان

نمای ساختمان به طور کلی پوسته هر ساختمان است و نقش موثری در زیبایی و جذابیت آن به وجود می‌آورد در طراحی نما سازندگان و معماران با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی و همچنین تعداد طبقات و سلیقه فرد و بودجه مورد نظر مصالح را انتخاب می‌کنند.

نمای بیرونی به منزله یک لایه حفاظتی در برابر ساختمان است نکته دیگری که باید به آن توجه کنید هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی از نمای ساختمان می باشد در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با انواع نمای ساختمانی با شما صحبت کنیم.

نمای آجری

نمای اجری از جمله نما هایی که از دیرباز تا به امروز مورد استقبال است. آجر در انواع مختلفی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد طراحی نمای آجری به دلیل بالا بودن تنوع اجر ها بسیار متنوع است و یک معمار با توجه به سلیقه خود می ‌تواند این آجر ها را به زیبایی کنار هم بچیند آجر نمای ساختمان به صورت دکوراتیو و ساده قابل طراحی هستند و در هر دو شکل جلوی بسیار زیبا به ساختمان می ‌بخشند از جمله انواع نمای آجر را می‌توان به:

 • آجر نمای نسوز
 • آجر نما طرح چوب
 • آجر دکوراسیون داخلی در نمای سفید
 • آجر کارتونی
 • آجر نما قرمز
 • آجر دکوراتیو
 • آجر کف فرش
 • آجر نما زرد
 • آجر رستیک
 • شاموتی
 • انگلیسی
 • پلاک
 • قذافی

به طور کلی امکان رنگ کردن آجر نما وجود ندارد ولی در برخی از شهرها با توجه به بافت شهری از آجر های رنگی به رنگ کرم و بژ استفاده می کنند.

نمای کامپوزیتی

طراحی نمای ساختمان کامپوزیت در مبنا و پایه استفاده از ورق های کامپوزیت از جنس آلومینیوم هستند صورت می‌گیرد از مزایای کامپوزیت برای نمونه می توان به وزن سبک تنوع رنگی بالا مقاومت حرارتی رطوبتی و صوتی و قابلیت شستشوی آن اشاره کرد.

در حال حاضر نما سازی ساختمان های مدرن با این ورق های کامپوزیت امکان پذیر است (ولی پیشنهاد نمیشود) قیمت بالا یکی از معایب نمای کامپوزیت به حساب می‌ آید که امکان استفاده از آن را برای همه افراد امکان پذیر نمی کند از جمله این نما ها که زیبایی بی نظیر به نما و ساختمان می دهد می‌توان به نمای کامپوزیت لانه زنبوری هم اشاره کرد.

در صورتی که سطح این و کامپوزیت ها آلوده شود به کمک افرادی که متخصص در این زمینه هستند می توان به شستشوی نما پرداخت بر اساس ضوابط استفاده از نمای آلومینیومی و کامپوزیت ۲۰ درصد سطح کلیه نمای ساختمان مشرف به معابر مجاز است.

نمای سیمانی

نمای سیمانی از نما هایی است که قیمت آن از اجرایش ارزان‌تر است سرعت اجرای این نما بالا ست و در کم ترین زمان انجام میشود نمای سیمانی مقاومتی در برابر حریق دارد و درصد بروز آتش سوزی از انتشار آن جلوگیری می کند.

در اجرای نمای سیمانی می توان از سیمان های سفید و رنگی استفاده کرد که هر کدام زیبایی خاص دارند شستشوی نما ها آسان است از جمله معایب استفاده از نما های سیمانی می توان به ترک خوردگی و شکستگی در آن اشاره کرد و عایق ضعیف می باشند همچنین گرد و خاک را به سرعت به خود جذب می کند.

نمای سنگی

نمای سنگی جز نمای لوکس به حساب می ‌آید که همواره جذابیت و زیبایی خاص خود را در طول زمان ها حفظ گردد و با استفاده از انواع سنگ های ساختمانی قابل اجرا می باشد قیمت سنگ نما در مقایسه با سایر مصالح بالاتر از نمای رومی از نما های سنگی است که زیبایی حیرت انگیزی به ساختمان می بخشد.

در نمای سنگ رومی از سنگ مرمر تراورتن گرانیت استفاده می شود که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و طی سالیان سال می توانند ماندگار بشوند و در برابر عوامل محیطی مثل باد بر باران نور خورشید گرد و غبار مقاوم هستند.

نمای شیشه‌ ای

نمایش از ساختمان جزو پرطرفدارترین نما های ساختمانی می باشد که در تمام ساختمان های اداری تجاری مسکونی به چشم می‌خورد این نوع از نما که به نوع شیشه ای کرتین وال معروف است.

نقش بسزایی در تامین نور فضای داخلی بر عهده دارد نمای شیشه به دلیل بازتاب نور جذابیت بالایی به نما می بخشد و استفاده از آن در نمای شیشه ای گرفته تا نمایش شیشه ای فریم باعث زیبایی می شود و نور و گرمای لازم را به دلیل عبور نور برای ساختمان تامین می کند.

در اجرای این نما ها از شیشه های سکوریت و یا شیشه های رفلکس استفاده می‌کنند ضوابط اجرا در شهر های مختلف بر اساس بافت شهر برای نمایش های متفاوت خواهد بود.

نمای بایرامیکس

نمای بایرامیکس جز نمایی دکوراتیو و به‌صورت ملات و متشکل از سنگدانه ها رنگ رزین به صورت طبیعی و مصنوعی افزودنی های دیگر ساخته می‌شود از نمای بایرامیکس به تنوع رنگ بالا پوشش یکنواخت صد و تمیزکاری و قابلیت شستشو با آب می توان اشاره کرد این نما برای روی سطوح فلزی سیمانی چوبی و آجر و قابل اجرا می باشد اما به دلیل مقاومت پایین آن در برابر عوامل مختلف در مدت کوتاهی زیبایی خود را از دست خواهد داد.

نمای چوبی

زیبا ترین نمای ساختمان نمای چوبی است. امروز و در ساخت خانه های مدرن اجرا می‌شود ترکیب چوب با دیگر متریال مثل فلز و شیشه زیبایی آن را چندین برابر می کند و آن را بسیار خاص جلوه می دهد چوب ترموود نوعی از چوب است که وزن سبکی دارد و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است از ویژگی‌های این چوب می‌توان به مقاومت بالا در برابر ضربه و مقاومت در برابر صوت اشاره کرد.

این چوب با قابلیت شکل پذیری برشکاری و تجدید پذیری را دارند چوب های فراوری شده بهترین گزینه برای نمای چوبی به حساب می آیند در برابر نفوذ حشرات جزیی رطوبت بسیار مقاومت طول عمر بالایی دارند و یکی از زیباترین و مقاوم ترین نما ها به حساب می ‌آیند در اجرای نمای چوبی در هر شهری نمی توان از آن استفاده کرد.

نمای اتیکس

نما در برابر عواملی مثل رطوبت ورود حرارت حفاظت می‌کند این نما از جز اصلاح کننده عایق پوشش تشکیل می‌شود از جمله هایی که برای اینن ما استفاده می شوند شامل فوم پلی استایرن منبسط شده و پشم معدنی است وجود این نما ها میزان قابل توجهی سرما و گرما را محافظت می کند.

نمای سرامیکی

امروزه نمای سرامیکی یکی از انواع نما های پرطرفدار در طراحی ساختمان تبدیل می‌شود به طور کلی سرامیک نما با دو روش نصب خشک و مهار شده و روش نصب و طرح چسبانده شده امکان پذیر است.

استفاده از نمای سرامیکی مزایای بسیار زیادی دارد از جمله اینکه در برابر یخ زدگی مقاوم است و می‌تواند عایق خوبی در برابر حریق و رطوبت باشد همچنین نمای سرامیک از طرح و رنگ های متفاوت و متنوعی برخوردار است و قیمت آن به مراتب مناسب‌تر است.

نمای مینرال

نمای مینرال از ترکیب سنگ های گرانیت معدنی سنگ سفید و به همراه پلی استر ساخته می شود.

از مزایای استفاده از این نما این است که بسیار مقرون به صرفه می باشد سرعت بالایی در اجرا دارد با محیط سازگار می شود و تنوع در طرح و رنگ دارد و در برابر آتش سوزی مقاوم است از بزرگترین معایب نمای مینرال عدم مقاومت در برابر رطوبت می باشد و به همین خاطر به مرور زمان دچار آسیب‌ دیدگی و پوسیدگی خواهد شد.

نمای رومی

نمای رومی در دسته سنگ های کلاسیک قرار می‌گیرد با استفاده از سنگ های تراورتن مرمریت گرانیت اجرا می‌شود که از ویژگی های این سبک ها قوس ها و ستون های تزئینی است

نمای کنیتکس

این نما از دیگر گزینه ‌های که می‌توان در طراحی نما انتخاب شود نوعی رنگ است که در ترکیب آن از الیاف مصنوعی اکسید تیتان غیره استفاده شده است که این نما خاصیت ضد آب دارد از این رو برای استفاده در نمای بیرونی بسیار مناسب می باشد.

نانو نما

نانو نما پوششی نامرئی است که می تواند به حفظ سطوح کمک کند برای مثال استفاده از آن می توان نمای ساختمان در برابر رطوبت و خسارت‌های ناشی از رطوبت ایمن سازد بنابراین استفاده از پوشش های نانو باعث افزایش طول عمر ساختمان میشود.

اهمیت نمای ساختمان در طراحی ساختمان

ویژگیهای نمای ساختمان

 نمای ساختمان مهم است؛ زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است.

بسیاری از ساختمان‌ها به طرح‌های استانداردی رضایت می‌دهند که مقررات ساختاری را رعایت می‌کنند اما فاقد هر نوع خاصیت و زیبایی هستند، برهمین اساس تأثیر مخربی بر مکان‌هایی دارد که ما در آن زندگی می‌کنیم، علاوه بر زیبایی شناسی، نمای ساختمان نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین ارتباط طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد.

با نوآوری های جدید در مواد، ایده ها و طراحی، نمای ساختمان می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند، به عبارتی از آنجایی که ما دائماً از ساختمان‌هایی که در آن زندگی و کار می‌کنیم، نمای ساختمان‌ها بخش کلیدی یک ساختمان به حساب می آید.

نمای ساختمان تأثیر زیادی بر جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه مقابله آن با شرایط محیطی خواهد داشت، به عنوان مثال، این می تواند به جلوگیری از تشکیل تونل باد یا آسیب پذیر بودن ساختمان در برابر تابش باد شدید کمک کند.

نمای ساختمان، پوششی برای زیبایی

بازسازی نما

 در واقع نما مانند سقف به ساختمان شکل و روح می بخشد و مهمترین قسمت یک ساختمان است، همچنین نحوه ساخت نمای ساختمان بر روند ساخت سایر اجزای ساختمان تأثیر می گذارد.

در گذشته از نمای ساختمان بیشتر به عنوان حفاظ ساختمان استفاده می شد. اما به مرور زمان در طراحی نما زیباتر شد،به این نکته نیز اشاره شد که طراحی نمای ساختمان نسبت به ساخت بدنه ساختمان گام مهمتری است.

نقش نمای ساختمان در طراحی ساختمان

قابل ذکر است که امروزه نمای ساختمان کارکردهای زیبایی و حفاظتی بیشتری از ساختمان دارد.

در واقع نما باید با توجه به کاربری ساختمان یا حتی بافت منطقه ای که می خواهیم ساختمان خود را در آن بسازیم ساخته شود.

در واقع نمی‌توانیم نمایی را که برای سازه‌های مسکونی در نظر می‌گیریم در ساختمان‌های اداری یا ساخت ساختمان با نمای سنگی در محوطه‌ای با سازه‌هایی با نماهای آجری اجرا کنیم، زیرا شکل غیرعادی به محوطه می‌دهد.

تا پایان قرن نوزدهم در ایران خانه های مسکونی فقط از حیاط مرکزی برای ارتباط استفاده می کردند.

از اواخر قرن نوزدهم، نگرش معماران نسبت به خانه‌های مسکونی تغییر کرد و ساختمان‌های عجیب و غریبی در پیاده‌روهای خیابان‌های تازه‌ساخت، به پیروی از مدل اروپایی ساخته شد.

در دهه‌های 40 و 50 نمای جنوبی خانه‌ها شفاف می‌شد و شیشه‌های رنگی تمام نمای پاسیو را می‌پوشاند، اما در سال‌های اخیر به دلیل مسائل اقلیمی و کهنگی، پنجره‌ها دوباره کوچک شده و به تعادل نسبی نزدیک می‌شوند.

تمامی مطالب بالا نشان دهنده ارزش نمای ساختمان در طراحی یک ساختمان می باشد.

هزینه طراحی نمای ساختمان چقدر میباشد؟

هزینه طراحی نمای ساختمان بستگی به خیلی مورد ها داره که کم نیست.

ما انواع نماها داریم که باز هزینه طراجی انها نیز با هم متفاوت است بهترین راهکار برای ددستیابی به هزینه طراحی دقیق اینه که با کارشناسان ما تماس بگیرید و تمام سوالات در این زمینه را با انها درمیان بگدارید.

ایا میتوان نمای ساختمان را بازسازی کرد؟

بهینا نما یکی از خدماتی که ارائه میده بازسازی نمای ساختمان و بازسازی نمای فرسوده است که شما میتوانید در بخش بازسازی نمای ساختمان در رابطه با بازازی نمای ساختمان خود مطالعه کنید و از تمامی قانون های ان مطلع شوید.

از نمای ساختمان بهینا نما میتوان در مناطق مرطوب استفاده کرد؟

نمای ساختمان بهینا نما را میتوان در همه مناطق ایران استفاده کرد و این نوع نما در شمال ایران و هم در جنوب ایران طرفداران بسیاری دارد و خیلی هم استفاده میشود.

سوالات نمای ساختمان
نمونه کارها نمای ساختمان بهینا نما

مای عایق ویلا در آبسرد

زمان اجرا: آذر ماه 1400

مکان پروژه: آبسرد تهران

مدت نصب: دو روز کاری

اجرای نمای ویلا، با استفاده از ابزارهای بهینا نما انجام گردید.

جنس این متریال از فوم پلی استایرن با روکش بتن پلیمری به ضخامت 4 میل می باشد.

محصولات بهینا نما با توجه به جنس و روکش آنها مقاومت بالایی در برابر اشعه uvخورشید دارند.

پروژه نمای ساختمان ویلایی آبسرد
پروژه نمای ساختمان آبسرد

عایق مناسبی برای رطوبت و صوت و حرارت می باشند.

به همین دلایل 80% از اتلاف انرژی در ساختمان جلوگیری میکنند.

اگر ساختمان مسکونی و ویلایی در منطقه سردسیر دارید حتما از متریال بهینا نما استفاده کنید.

کد ابزار نمای عایق ویلا در آبسرد:

سطح صاف:PL_002
ستون:CN_003
سر ستون:CH_004
قاب پنجره :WT_004 , WT_003
کله گاوی: SN WT_004

نمای پیش ساخته برج های دوقلو در تهران

زمان اجرا:بهمن ماه 1400

مکان پروژه: تهران پونک

مدت نصب: 1 ماه کاری

اجرای نمای برج های دوقلو در پونک تهران با استفاده از محصولات بهینا نما انجام گردید.

این پروژه در سال 1376 ساخته و به دلایلی نما نشده بود.

جنس دیوارهای آن از آجر فشاری می باشد.

.بعد گذشت 24 سال تصمیم گرفتند نما را اجرا کنند.

به دلیل عمر ساختمان و دیوارهای سست باید از متریالی استفاده می شد که وزن زیادی به ساختمان وارد نشود.

پروژه نمای ساختمان پونک
پروژه نمای ساختمان پونک

بر اساس تصمیم کارشناسان از محصولات بهینا نما برای اجرای نمای ساختمان به دلیل سبک بودن و اجرای سریع استفاده گردید.

همچنینبا استفاده از سطح صاف 80% از اتلاف انرژی در ساختمان جلوگیری می شود.

محصولات بهینا نما از جنس فوم پلی استایرن با روکش بتن پلیمری به ضخامت 4 میلیمتر می باشد.

که به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می شود.

کد ابزار نمای پیش ساخته برج های دوقلو در تهران:

ستون:CN_001
سر ستون:CH_001
پا ستون:CF_001
تاج:TG_002 ,TG_006, TG_016
قاب دور پنجره:WT_006 ,WT_012

کاربرد نمای ساختمان به عنوان محافظ

کاربرد نمای ساختمان به عنوان محافظ

اگرچه نما در طراحی ساختمان نقش های زیادی در ظاهر کنونی ساختمان ایفا می کند، اما هنوز کاربرد اصلی خود را از دست نداده است.

یک نمای استاندارد باید بتواند در برابر بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان و باد و همچنین در برابر گرما و سرما عایق باشد، به عنوان مثال در آب و هوای گرم و مرطوب اغلب از نمای سنگی ساختمان ها استفاده می شود.

معماری نمای ساختمان

معماری نما و دیوارهای پرده می تواند به دستیابی به چیزهای مختلف زیادی برای یک معمار کمک کند.

شرکت بهینا نما از نمای سبک برای طراحی ساختمان ها استفاده می کند.

زیرا نماهای سبک به دلیل ویژگی های زیست محیطی، هزینه، ویژگی های نصب و سهولت استفاده از آن، ماده ای مناسب برای طراحی نمای ساختمان می باشد.

نمای سبک به ما این امکان را داده است که نماهایی ایجاد کنیم که ارزش ساختمان را فراهم کند و همچنین زیبایی شناسی خیره کننده ای ایجاد نماید.

با استفاده از نمای سبک می توان از نظر موقعیت مکانی، ساختمان را به سطح بالاتری ببریم.

نمای سبک به معمار اجازه می دهد تا جزئیات فوق العاده ای را ایجاد کند که با مواد دیگر امکان پذیر نیست. این باعث می شود که یک ساختمان بسیار تمیز و مرتب باشد، همچنین به عنوان یک پوشش کلی بسیار حرفه ای و چشمگیر کمک می کند.

هنگام طراحی و ساخت نما، هیچ قانون یا فرآیندی وجود ندارد که باید رعایت کنید، این کاملاً به شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نمایش شخصیت در ساختمان است، نماها و دیوارهای پرده ویژگی هایی هستند که هم خانه ها و هم ساختمان های تجاری می توانند از آن استفاده کنند.

از آنجایی که افراد بیشتری علیه طراحی خسته کننده و سازه های ساختمانی استاندارد شورش می کنند، نمای ساختمان احتمالاً به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

ویژگی نمای ساختمان

در ابتدا طراحان برای ساخت نمای ساختمان قبل از انتخاب نوع نمای مورد نیاز به مسائل و مواردی باید توجه نمایند که در زیر شرح داده می شود، بر همین اساس برای صحبت از نماهای مناسب یا نامناسب، ابتدا باید به چند نکته توجه کنیم. که ان نکات عبارت اند از:

 1.  منطقه ساختمان

 2. چند طبق بودن ساختمان

 3. رنگ آمیزی ساختمان ها اطراف

 4. نمای ساختمان مدرن است، سنتی یا کلاسیک

 5. ترکیب ماده استفاده شدن در نمای ساختمان (اینکه آیا نمای ساختمان از یک ماده مانند تراورتن ساخته شده است یا از ترکیبی مانند آلومینیوم یا سنگ)

نمای سبک ساختمان

 

این یک نوع نما است که به ساختار مقاوم ساختمان می چسبد، اما بخشی از آن را تشکیل نمی دهد; نمای سبک وزن باید برای تحمل بارهایی که بر اجزای آن فشار وارد می کند طراحی شود.

دو نوع ساخت برای نماهای سبک وجود دارد که عبارتند از:

 • کرتین وال
 • نمای پانل

نمای سبک کرتین وال معمولا به گونه ای است که در آن با یک دیوار پرده، نما به طور مداوم در اطراف چارچوب سازه عبور می کند، در حالی که طراحان با نمای پانل شده، چارچوب نما را قطع می کند.

برخی از مزایای خاص سیستم نما سبک، سهولت نصب و میزان نوری است که به داخل ساختمان می‌تابد.

در مقایسه با سایر انواع نما، نماهای سبک وزن عایق حرارت و صدا کمتری دارند و هزینه های نگهداری بالاتری در میان مدت و بلند مدت دارند، این نوع نما عمدتاً در ساختمان های اداری متوسط ​​و بلند نصب می شود.

بهینا نما

بهینا نما به عنوان بهترین تولید کننده نمای ساختمان سبک و فوق سبک جزو بهترین شرکت ها در ایران میباشد بهینا نما را میتوان به عنوان برترین تولید کننده نما های از جنس پلی استایرن دانست.

شرکت بهینا نما به دلیل محصوالت با کیفیت و متنوع، توانسته نظر کارفرمایان را به خود جلب نماید. تمامی کارفرمایان می توانند به راحتی محصوالت مورد نظر خود را با سلیقه خود از شرکت بهینا نما تهیه نمایند، شرکت بهینا نما به دلیل کادر مجرب در زمینه طراحی، تولید و اجرای نمای ساختمان، توانسته یکی از بهترین و برترین شرکت های ساختمانی شناخته شود.

45 پاسخ

 1. من کاملا با نمای ساختمان شما موافق هستم از نظر برتری با خیلی از نماهای ساختمان دیگر یک و سر و گردن بالاتر هستش و تمام نقاط ضعف نما های دیگر را جبران کرده است.
  سوال من این هست که چگونه میتونم نمای ساختمان بهینا نما را ثبت سفارش کنم؟

 2. سلام میخواستم دقیق راجب به نما های سبک ساختمان بهینا نما اطلاعات کسب کنم ممنون میشم کمی راجب به نمای ساختمان سبک که تولید میکنید راهنمایی کنید

 3. سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که راجع به معماری نمای ساختمان در اختیارمون قرار دادین، به من کمک زیادی کرد این سایت بی نظیره میشه راجع به مدل های دیگه ایی هم صحبت کنین

 4. سلام وقتتون بخیر میشه راجع به معماری نمای ساختمان بیشتر توضیح بدید و بگید که برای نمای ساختمان تجاری چه نمایی خوب و قشنگه؟ من چندین بار با شرکت های مختلف صحبت کردم ولی متاسفانه چیز زیادی متوجه نشدم

 5. سلام خواستم ازتون تشکر کنم شرکت بهنیانما واقعاً خیلی شرکت خوبیه و به من کمک کرد که نما های قشنگ برای ساختمانم داشته باشم این نما ارزش ساختمان منو چندین برابر کرد

 6. سلام خواستم ازتون تشکر کنم شرکت بهنیا نما واقعاً خیلی شرکت خوبیه و به من کمک کرد که نمای قشنگ برای ساختمانم داشته باشم این نما ارزش ساختمان منو چندین برابر کرد

 7. چرا نماهای سبک پلی استایرن نیاز به شاسی کشی ندارند ولی نما های سنگ ساختمان نیاز دارن لطفا به این سوال من جواب بدید ممنون میشم

 8. من در شهرستان بروجرد زندگی میکنم .طراحی نقشه و نمایی که برای من انجام دادید بازخورد بسیار خوبی در منطقه داشته و خیلی جدید بود. ممنون از شما

 9. طراحی های شما نسبت به چیزی که درترکیه دیدم و توی اینترنت جستجو کردم خیلی تفاوت داشت . مرسی از شما بخاطر این همه کاربلدی

 10. سایت بی نظیری دارید .نمونه کارهای مربوط به نمای ساختمان شما را در سایت دیگه ای ندیدم. من این سایت رو به همه ی دوستام معرفی کردم

 11. سلام .نقشه های سایت شما واقعا خوبن .من که خیلی راضیم. فقط اگه میشه راجع به هزینه های این نما ها و زمان بر بودنش هم بیش تر توضیح بدید ممنون میشم

 12. من یک واحد آپارتمان خریدم که چهار طرف بر هست و در قرارداد اومده که نمای اصلی سنگ کار میشه خواستم بپرسم که تعریف خاصی برای نمای اصلی ساختمان وجود داره ؟ میشه به من کمک کنید؟

 13. به نظر من سنگ تراورتن خیلی مناسبه برای نمای بیرون ساختمان چون بخاطر تخلخل بالا جذب آب خوبی داره و مقاومت بالایی هم داره، من چندین ساله از این سنگ استفاده می کنم

  1. سلام وقتتون بخیر .بله شما درست میفرمایید ولی همین سنگ با گذشت زمان دچار فرسایش و تغییر رنگ میشه و احتمال جدا شدن سنگ از نما بسیار زیاد بوده و تا کنون خسارات مالی و جانی بالایی داشته است.

 14. مشخصه های فنی نمای ساختمان رو میشه بیش تر برای من توضیح بدید تا متوجه بشم من خیلی به این اطلاعات نیاز دارم

  1. سلام
   مقاوم ذر برابر تابش شدید آفتاب
   عایق برودتی و حرارتی بسیار مناسب
   مقاومت بالا در برابر بارانهای اسیدی
   در آلوذگی هوا به مرور زمان دچار فرسایش و خوردگی نمشود
   لجن و جلبک هم نمی بندد

 15. طراحی داخلی و بیرونی سایت شما بی نظیر است هر چی تعریف کنم واقعا کم گفتم . بسیار عالی هستین و خسته نباشین میشه به من تخفیف بدید تا بیش تر از خدماتتون استفاده کنم؟

 16. سلام نماهای بسیار زیبایی قرار دادید لطفا نماهای آلومینیومی هم در سایت قرار بدید ممنونم از شما

 17. من یه نمای خاص برای ساختمونم میخوام بهتره چه سبکی باشه چطور میتونم مشاوره بگیرم از شما میشه به من کمک کنید

  1. سلام وقت بخیر .از طریق واتساپ و اینستاگرام در تماس باشید کارشناسان در خدمتتون هستند

 18. میخواستم بدونم نمای ساختمان تجاری عموما با چه سبکی و مصالحی رایج تر هست.

 19. این درسته که برای نمای تجاری اغلب از سبک مدرن استفاده میشه اما به طور کلی بستگی به کانسپت کلی و تفکر طراح داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام بسته به طرح و نظر مجری نما طراحی و اجرا میشه و در خال خاظر طرح خای مدرن مورد توجه هستند.

 20. رعایت هارمونی در طراحی نمای ساختمان واقعا مهمه؟؟؟؟؟؟ اگه مهمه لطفا راهنمایی کنید این مسئله خیلی برای من مهمه

 21. اصول طراحی نمای ساختمان مسکونی به چه صورت است این نما ها را چطور تهیه کنم خیلی گرونه میشه به من کمک کنید

 22. تاییدیه نمای شهرداری و ضوابط کمیته نما چیه میشه من رو راهنمایی کنید من در ساختمان سازی با مشکل روبه رو شدم

 23. سبک طراحی نمای ساختمان مسکونی به نظرتون چه صورتی انجام می گیره من برای من سواله لطفا کمک کنید

 24. اهمیت طراحی نمای ساختمان مسکونی جقدر است ؟؟؟؟؟ لطفا به من کمک کنید من خیلی استرس دارم و نمیدونم چه نمایی رو تهیه کنم که با کیفیت تر باشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر . طراحی نما به شما کمک میکنه که یه تصویر کامل از کار انجام شده در ابتدا کار داشته باشید و بتونید بهتر تصمیم بگیرید که کدام ابزار برای نمای شما مناسبتر است.نمای پیش ساخته سبن بهینا نما

 25. طراحی نمای ساختمان مسکونی رو من چطور انجام بدم که با کیفیت تر باشه و از نظر قیمت ارزون تر و مقرون به صرفه تر باشه

  1. سلام بخش طراحی شرکت با در نظر گرفتن نقشه و اندازه های شما و نوع ابزار مد نظرتون مناسبترین طرح رو با قیمت مناسبتر براتون طراحی میکنند.تماس بگیرید در اسرع وقت رسیدگی میشه

 26. نمای سبک ساختمان رو چه رنگی تهیه کنم که ارزش و شکل ساختمونم بهتر و قشنگ تر بشه میشه به من کمک کنید

  1. سلام این نما به صورت خام و به رنگ کرم برای مشتری ارسال می شود و بعد از نصب با استفاده از رنگ اکرلیک نما هر طیف رنگی میتونید بزنید.در اکثر واقع رنگ سفید و کرم زده میشه .

 27. مرسی از مرکز خوبتون من نمای ساختمونم رو به دست این مرکز سپردم و واقعا راضیم خیلی ممنون که اینقدر در این زمینه کاربلد و حرفه ای هستین

 28. کاربرد نمای ساختمان به عنوان محافظ چیه من اخرش متوجه نشدم به چه دردی میخوره

  1. سلام وقتتون بخیر .این نما عایق و به صورت پیش ساخته است .عایق خرارتی و برودتی مناسبی که حدود 60% از اتلاف انرژی جلوگیری میکند .کاملا آنتی (uv) .ذر مقابل باران های اسیدی و الودگی هوا دچار فرسودگی و خوردگی نمیشود.تمام این موارد یعنی حفاظت از نما .با گدشت زمان هیچ تغییری در نما ایجاد نمی شود.

 29. نمای مدرن ساختمان چهار طبقه و فوق العاده زیبا به نظرتون چطور قشنگ میشه من در چه رنگی تهیش کنم

  1. سلام اگر از نمای بهینا نما استفاده کردید از رنگ اکرلیک نما در هرطیف رنگی که مایل باشید میتونید استفاده کنید.

 30. نمای ساختمان چهار طبقه با طرح های جدید و کاربردی رو دادم مرکز بهنیا نما برای من طراحی کرده من خیلی از این مرکز راضیم

 31. بنظرتون برای مراکز تجاری چه نمایی قشنگ تره من خیلی وسواس گرفتم نمیدونم چه نمایی رو تهیه کنم

  1. سلام وقت بخیر .نمای سبک پیش ساخته .در پروژه های تجاری و بزرگ سرعت کار اهمیت بالایی دارد .و اینکه ابزاری که در ارتفاع کار میشه سبک باشه که در هنگام زلزله کمترین خسارت وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − پنج =