تاثیر نمای ساختمان در زیبایی

تاثیر نمای ساختمان در زیبایی

نمای ساختمان در زیبایی

فهرست مطالب

نمای ساختمان می‌تواند باعث ایجاد فضای زیبا در محیط شود و همچنین تاثیر بسیار زیادی در محیط ایجاد کند. معمولاً اهمیت نمای ساختمان امروز بسیار زیاد است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. نمای ‌ساختمان معمولاً باعث جداسازی ساختمان از نمای شهری و خیابانی می گردد.

نما از زمان ‌های قدیم نشان دهنده فرهنگ ساکنین یک شهر است. نما بین عموم مردم مختلف است. معمولاً نمای هر شهر نشان دهنده فرهنگ آن است. همچنین نما نشان دهنده وضعیت سکونت یک فرد در بین عموم مردم است. نما در ساختمان ها حالت مختلفی دارد. در واقع نشان ‌دهنده حالت معماری است و در انواع ساختمان ها خود را نشان می دهد.

معمولا نماهایی که به سمت کوچه هستند شکل آنها مختلف است بنابراین اگر یک ساختمان برخلاف دیگر ساختمان ها ساخته شود باعث ایجاد ناهماهنگی در بین ساختمان ها می شود.

نمای ساختمان خالق نمای شهری

نمای ساختمان سبک در زیبایی
نمای ساختمان سبک در زیبایی

نما های شهری از نما های مختلف به دست می‌آید که باعث هماهنگی و ناهماهنگی می شود. همچنین باعث ایجاد فضای مشترک در شهر می شود هر کدام از این فضا ها نیاز های خود را به گونه بیان می‌کند در شهرهایی که معمولا فضای همه خانه ها یک شکل است زبان و فرهنگ مشترک نشان داده می‌شود.

اما در شهرهایی که در آن مصالح یکسانی به کار رفته است فرهنگ مشخصی دیده نمی‌شود. نماها دارای وضعیت اقتصادی و اجتماعی هستند که نشان دهنده نگرش معمار به شهر است. همین اجزا و طرز فکر معمار است که باعث شکل گیری ساختمان های مختلف در خیابان و معابر می شود.

عناصر پر اهمیت در نمای ساختمان

عناصر پر اهمیت در نمای ساختمان
عناصر پر اهمیت در نمای ساختمان

هر یک از نما های ساختمان بسیار با اهمیت هستند و به شکل مستقیم نشان دهنده زیبایی در ساختمان هستند. عناصر مختلفی به وجود آمدن ساختمان نقش دارند. اکثرا گاهی پیش می آید که نمای یک ساختمان بیش از حد تجملی است. به شکلی که کلا ظاهر سازه و ساختمان را تغییر می‌دهد.

بنابراین باید به تمام نواحی و قسمت های مختلف ساختمان اهمیت دهید. طبقه همکف قسمت اصلی متصل کردن ساختمان به زمین است که اهمیت ویژه ای در زندگی شهری افراد دارد و به این صورت است که عابران به راحتی با این طبقه ارتباط برقرار می‌کنند. نمای طبقه همکف بسیار مهم است زیرا مادامی که فردی وارد ساختمان می‌شود اولین چیزی که چشمش را می گیرد شکل و ظاهر طبقه همکف است.

طبقه همکف نسبت به قسمت ‌های دیگر ساختمان باید زیبا تر و محکم تر باشد و فرد در نگاه اول به استحکام ساختمان پی ببرد. معمولاً ساختمان ها طبقه همکف آنها تجاری است و به دلیل اینکه در آن کار تجاری انجام می دهند. دچار تغییراتی می شود. یکی دیگر از قسمت های پر اهمیت در ساختمان تراس ها هستند.

تاثیر نمای ساختمان
تاثیر نمای ساختمان در زیبا سازی شهر تهران

تراس ها جزو نمای بیرونی ساختمان به حساب می‌آید و نباید به صورت ناپایدار در ساختمان به حساب بیاید همچنین تراس ها چشم انداز جدید در ساختمان ها به وجود می‌آید که به راحتی از ساختمان جدا می شود. لبه بام در ساختمان ها مرز بین سازه و آسمان شناخته می شود.

بنابراین توجه به قسمت های بیرونی ساختمان بسیار با اهمیت است فرد با دیدن نمای ظاهری ساختمان می تواند اصول مقاومت و پایداری ساختمان را درک کند.

سهم نماهای ساختمانی در زیباسازی شهر

سهم نماهای ساختمانی در زیباسازی شهر
سهم نماهای ساختمانی در زیباسازی شهر

نماهای ساختمان یکی از عوامل مهم در شهر به حساب می آید در واقع جایگزین چهره ها است و مانند چهره های انسان ها هر کدام جایگاه ویژه‌ای دارد و عوامل مختلفی در ایجاد آن ها نقش دارد.

معمولاً شیوه ساختمان مواد و مصالحی که در ساختمان و سازه به کار رفته و رفته از تمام همه سهم زیادی در زیبا سازی ساختمان ها دارد همچنین این نماها باعث ایجاد فضای اجتماعی در بین شهر و مردم می شود در قسمت های شهرنشینی نماها با توجه به ذهنیت شکل می گیرد. همچنین وقتی فردی وارد شهری می شود با دیدن این ساختمان ‌ها می‌توان به میزان درآمد و شرایط اقتصادی خانوارهای ساکن شهر پی برد.

انواع نما ساختمان

انواع نما ساختمان
انواع نما ساختمان

نماهای ساختمان انواع مختلفی دارد. در واقع نمای ساختمان پوسته ظاهری هر ساختمان به حساب می آید که نقش بسیار زیادی در زیبا سازی ساختمان ها دارد و باعث جذاب نمودن آنها می‌شود. نمای بیرونی به منزله یک لایه بسیار حفاظتی از ساختمان به حساب می‌آید که در برابر عوامل مختلفی از ساختمان محافظت می کند. نقش بسیار زیادی در زیباسازی شهری دارد. همچنین نما ها به دسته بندی های مختلفی تقسیم می گردد و مدل های زیادی دارد در ادامه می خواهیم شما را با انواع نما های ساختمانی آشنا کنیم.

انواع نما های زیبای ساختمان
انواع نما های زیبای ساختمان

نمای آجری

از جمله نما هایی است که از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته بود. نمای آجری به صورت ساده و یا دکوراتیو طراحی شده است و باعث زیبایی در ساختمان ها می گردد. نمای آجری مدل های مختلفی دارد و تمام نما های آجر نمای نسوز ،آجر نمای طرح چوب، آجر نمای دکوراسیون داخلی و خارجی، آجر نمای حصیر، آجر نمای سفید، آجر نمای قرمز و قهوه‌ای، آجرنمای کارتونی، کفش ها و غیره همه و همه زیردسته نمای آجر هستند. بر اساس ضوابطی که امروزه به وجود آمده است امکان رنگ کردن آجر نما وجود ندارد و معمولاً رنگ کرم و قهوه ای وجود دارد.

نمای کامپوزیت

یکی از بهترین نما هایی است که از ورق های کامپوزیت، آلومینیوم ساخته شده است به وزن بسیار سبک که دارد تنوع رنگ بسیار بالایی دارد قابل شستشو از مقاوم حرارتی و عایق رطوبتی است و باعث زیبا سازی ساختمان ها می شود اکثر ساختمان هایی که دارای طرحهای مدرن هستند و جدیدا ساخته می‌شود از این نما ساخته شده اند معایب آن کم است و باعث زیباسازی شهر می گردد.

نمای سیمانی

از جمله نما های بسیار پرکاربرد است که قیمت آن بسیار ارزان است. سرعت نصب و استفاده از آن بسیار بالا است و بر روی قسمت های خارجی نصب می گردد. این نما با استفاده از متریال صورت می‌گیرد. سطح کار کیفیت بالایی دارد مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارد و همچنین از نشر آتش جلوگیری می‌کند. نمای سیمانی به صورت سیمان سفید یا سیمان رنگی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

شستشوی آن بسیار راحت است امکان رنگ کردن آن بعد از اجرا وجود دارد. از جمله معایب آن می توان به شکستگی و ترک خوردن و همچنین ضعیف بود عایق صوتی اشاره کرد و به راحتی گرد و خاک را به خود جذب می کند.

نمای سنگی

نمای سنگی و تاثیر ان بر روی زیبایی
زیبایی نمای سنگ

از جمله نماهای بسیار زیبا و لوکس است که باعث زیبایی و جذابیت شهر می گردد. این نما از اجزای مختلف سنگی ساخته شده است. قیمت آن در مقایسه با سایر نماها گران تر است و باعث زیبایی زیادی به ساختمان می شود. استفاده از سنگ مرمر، تراورتن و گرانیت در ساختمان زیر مجموعه سنگ به حساب می آید.

سنگ مدل های فراوانی دارد و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند سنگ معمولاً استحکام و دوام بالایی دارد در برابر ضربه بسیار مقاوم است. دچار شکست و ترک خوردگی نمی شود. یکی از مهم ترین عواملی که باعث شده است تا افراد زیادی از نمای سنگ استفاده کنند زیبایی منحصر به فرد آن است. نمای‌ سنگ بسیار مقاوم است و درباره مقابل حرارت و رطوبت تغییر شکل نمی دهد. معمولاً در شهرهای کوهستانی از این نما استفاده می‌کنند.

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای ساختمان

نمای شیشه یکی از نماهای پرطرفداری است که امروزه به یکی از بهترین ها تبدیل شده است. این نما نقش بسزایی در تامین نور در فضای داخلی دارد و شیشه از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و باعث می شود که گرما و نور از بیرون به داخل بیاید. معمولاً در ساختمان های ویلایی شکل از این نما استفاده می شود. می توان در ساختمان های بلند از آن استفاده کرد.

یکی دیگر از نماهایی که بسیار پرطرفدار است نمای بایرامیکس است. این نما از جمله نماهای بسیار زیبا و دکوراتیو است که به صورت ملات از سنگدانه های مختلفی تشکیل شده است با استفاده از رزین و سنگ های مصنوعی ترکیب شده است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

نمای چوبی

یکی از بهترین نما هایی است که از دیرباز مورد استفاده و استقبال افراد زیادی بوده است و افراد با توجه به نیاز خود از آن استفاده می کند مقاومت بسیار بالایی دارد تغییر شکل نمی‌دهد و بسیار با کیفیت است.

نمای سرامیک

یکی از نما های بسیار پرطرفدار در بین انواع نما ها است که معمولاً در شهر های کم بارش از آن استفاده می گردد. عایق رطوبتی بسیار خوب به حساب می آید و مزایای بسیار مختلفی دارد و در رنگ بندی های متنوع وجود دارد.

———————————————————–

راه های ارتباطی با شرکت بهینا نما

پیج اینستاگرام شرکت بهینا نما

کانال آپارات شرکت بهینا نما

کانال نماشا شرکت بهینا نما

———————————————————–

انواع نما های ساختمان و تاثیر آن در زیبایی ساختمان

اگر بخواهیم از انواع نماهای ساختمان برای زیبایی ساختمان خود و شهر استفاده کنیم باید از بین ۱۰۰ ها مدل انتخاب کنیم که واقعا کار دشوار. و طاقت فرسایی میباشد برای جایگزینی این مورد میتوانیم به شما انتخاب نمای فوق سبک رو از بین ۱۰ ها بلکه ۱۰۰ ها جنس نما های ساختمان داد که یکی از بهترین های نما بوده با گارانتی با وزنی حدود ۱ به ۱۰ نسبت به سنگ و یکی از بهترین عایق های گرما و سرما ولی بحث اصلی زیبایی نما ما میباشد که به جرعت میتوان گفت یکی از زیباترین نما های خارجی و داخلی ساختمان میباشد و شما در هر طرحی میتوانید سفارش دهید.

خلق کننده زیبایی شهر فقط با انتخاب بهترین نمای ساختمان

شما با انتخاب نمای شیک برای ساختمان خود ۱۰۰ درصد به زیباسازی شهر خود و منطقه خود کمک میکنید در حال حاضر یکی از پرطرفدار ترین نماهای ساختمان میتوان به نمای سنگ و آجر نما ها اشاره کرد که به صورت اشتباهی و با خطرات خیلی بزرگی در بین ساختمان سازان و برج سازان جا افتاده است که واقعا میتوان گفت این نما خیلی خطر افرین است و دیگر نمایی تکراری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.